W wyjątkowej rodzinie
Jest to podziękowanie kierowane ku rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci, za ich trud, pracę, za miłość. Jednocześnie Dzień Rodziny, to podkreślenie, że cała warsztatowa społeczność jest jedną rodziną. Spotkanie to odbyło się 27 czerwca.
Jak każde uroczyste spotkanie w siemiatyckim WTZ, Dzień Rodziny rozpoczęła Msza Święta w kaplicy pw. Św. Józefa, po której sprawowano nabożeństwo w obrządku prawosławnym. Eucharystię celebrował przyjaciel warsztatu ks. Jarosław Błażejak proboszcz parafii w Czartajewie. W kazaniu kapłan nawiązując do słów Ewangelii dnia (Mt 7, 21-29) podkreślał, by budować dom na skale i wyjaśniał
– Pismo Święte, spowiedź, komunia św., modlitwa różańcowa, to skała na której możemy budować nasze życie.
Kolejnym punktem była prezentacja multimedialna pokazująca turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy uczestników WTZ do nadmorskiego Mielna. W czasie gdy licznie zgromadzeni goście oglądali fotografie, warsztatowi artyści przygotowywali się do występu. Warsztatowa grupa teatralna wystąpiła z premierą przedstawienia „Dwanaście miesięcy”. Opowieść zabawna i mądra został pokazana z wielkim zaangażowaniem, kunsztem, wyczuciem postaci i sytuacji. Jak wyjaśniała siostra Marinessa, która spektakl opracowała i wyreżyserowała, zabawna historyjka to uniwersalne i kierowane do wszystkich przesłanie, że dobro i prawda zawsze się obronią.
Na koniec zaproszono wszystkich na wspólną Agapę, gdzie czekały pyszności z grilla, do tańca przygrywał Zespół Muzyczny Atut.
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk