Złoty jubileusz kapłaństwa ks. kan. Mieczysława Rzepniewskiego
Homilię wygłosił ks. bp Antoni Dydycz. Przypomniał historię powołania i apostolskiej działalności świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przywołane wydarzenia z życia świętych Ekscelencja przeplatał faktami z życia ks. Jubilata. Ks. Biskup odwoływał się do poezji autorstwa ks. Jubilata. Jak zauważył, wiele prawd zawartych w strofach wierszy zrealizowało się w życiu ks. Mieczysława Rzepniewskiego. Kaznodzieja w barwny sposób wspominał nie tylko postać dostojnego Jubilata, ale również osoby i miejsca, które spotykał i w których pracował.
Posłuchaj homilii ks. bpa Antoniego Dydycza:
Wymownym momentem było wręczenie krzyża jubileuszowego. Po modlitwie i poświęceniu ks. bp Tadeusz Pikus przekazał ten znak ks. Jubilatowi.
Na zakończenie Eucharystii nie zabrakło słów wdzięczności i życzeń. Wrazili je m.in.: ks. prał Janusz Łoniewski – dziekan, brański, ks. prał Tadeusz Syczewski – rektor WSD w Drohiczynie, ks. kan. Ryszard Zalewski, przedstawiciele władz samorządowych, wspólnot parafialnych oraz miejscowości należących do parafii Klichy.
Eucharystię poprzedził półgodzinny występ artystyczny, podczas którego młodzież recytowała wybrane wiersze ks. Jubilata poświęcone przede wszystkim kapłaństwu.
Ks. Mieczysław Rzepniewski urodził się 10 lutego 1943 r. w Hryniewiczach Małych. Chodził do Szkoły Podstawowej w Hryniewiczach Małych, Haćkach i Bielsku Podlaskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Bielsku Podlaskim. W 1962 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. 23 czerwca 1968 r. otrzymał z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka święcenia kapłańskie. Posługę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w par. Topczewo oraz Ciechanowiec. Następnie studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Po powrocie do kraju był wikariuszem w parafii Siemiatycze i Drohiczyn. Później objął urząd proboszcza kolejno w parafii: Kłopoty Stanisławy, Węgrów – św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy oraz Klichy, gdzie obecnie przebywa na emeryturze. Przez rok pełnił urząd administratora w parafii Szmurły.
Był wykładowcą języka polskiego, łacińskiego, greckiego, włoskiego i angielskiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Do sprawowanych urzędów i objętych funkcji zalicza się: członek redakcji „Wiadomości Diecezjalnych”, diecezjalny referent ds. duszpasterstwa Środowisk Twórczych, członek Rady Duszpasterskiej, wicedziekan Dekanatu Siemiatyckiego, członek Związku Literatów Polskich w Warszawie oraz ojciec duchowny Dekanatu Brańskiego. Otrzymał tytuł honorowego a później gremialnego kanonika Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej. Został odznaczony Krzyżem Papieskim Diecezji Drohiczyńskiej oraz odznaką Zasłużony Działacz Kultury.
tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski